Connect with us

İstanbul Estetik

Estetik

İstanbul Estetik

Estetik İstanbul

İstanbul ülkemizde ve Avrupa’da estetik cerrahi alanında ön plana çıkmış kentlerdendir. Gerek Türkiye’den gerek Avrupa’dan ziyaretçilerine konaklama ve ulaşım imkanı sağlayan İstanbul estetik cerrahi alanında aranan hemen her tedavileri cevap verecek donanıma sahiptir. Şehirde plastik cerrahi bölümü bulunan kamu hastanelerinin yanında özel hastaneler ve çok sayıda estetik cerrahi merkezi de bulunmaktadır.

Burun Estetiği İstanbul

Burun estetiği hastada doğuştan bulunan ya da daha sonra gelişme bozukluklarına ve ya çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan şekil ve fonksiyon bozukluklarının tedavisini amaçlar. Bu şekil bozuklukları burnun alın ve çeneyle orantısız olacak biçimde büyük ya da basık olması, burun sırtında kemer bulunması, burnun ucunun gereğinden düşük ya da kalkık olması, burnun sağa ya da sola eğimli olması (deviasyon), burun deliklerinde şekil bozukluğu ve asimetri gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Bununla beraber darbeye bağlı olarak burun sırtında eğrilik görülebilir. Bu sorunlar zaman zaman fonksiyon bozukluklarına da neden olmakla birlikte hastalar yalnızca estetik kaygılarla da tedaviye başvurabilmektedir.—

Burun estetiği, burunda bulunan probleme göre farklı tekniklerle tedavi edilir. Bu yöntemleri cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemler olabilir.

Cerrahi olmayan yöntemler burunda fonksiyon ya da ciddi bir şekil bozukluğu bulunmadığı durumlarda tercih edilir. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilen yağ enjeksiyonudur. Bu yöntemle kişinin göbek deliğinden açılan küçük bir kesi ile karnından yağ alınır. Daha sonra alınan yağ burun sırtında bulunan küçük çaplı eğrilikleri onarmak ya da burun ucunu biraz daha kalkık göstermek için buruna enjekte edilir.

Cerrahi yöntemler ise açık ve kapalı rinoplasti olmak üzere ikiye ayrılır.

Kapalı rinoplasti burundaki şekil bozuklukları, deviasyon ya da eğriliğin hafif olması durumunda tercih edilir. Ameliyat burun deliklerinden açılan iki kesi ile burun sırtına ulaşılması suretiyle gerçekleştirilir.

Açık rinoplasti burunda bulunan problemlerin kapalı rinoplasti ya da cerrahi olmayan yöntemlerle düzeltilemeyecek kadar belirgin olduğu durumlarda tercih edilir. Ameliyat burun deliklerinin arasında bulunan kısmından bir kesi açılması suretiyle burnun açık görüşe hazır hale getirilmesi ile yapılır.

Ameliyat sonrası doktorun uygun gördüğü biçimde tampon ya da alçı uygulanır. İlk 24 saat boyunca göz altlarına şişlik ve morlukların tedavisi için buz ile soğuk uygulama yapılır ve enfeksiyon riskine karşı antibiyotik tedavisine başlanır. Bir hafta ila 15 gün sonra alçı ya da tampon ve dikişler alınır. Dikişler estetik olduğu için hiçbir şekilde iz kalmaz. Tampon ya da alçı alındıktan sonra sonucu görmek için acele etmemekte fayda vardır çünkü burun bu aşamada hala şiş olacaktır. Burunun son halini alması 1 ayı bulabilir.

Eğer operasyon yaz aylarında gerçekleştirildiyse hasta ilk 15 gün doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan sakınmalıdır aksi halde burunda güneş lekeleri oluşabilir. Ek olarak ameliyat sonrası daima burnunu olası darbelere karşı korumaya özen göstermeli ve doktoruna danışmaksızın yoğun tempolu egzersizlere yapmaya ve ya ağırlık kaldırmaya başlamamalıdır.

Burun estetiği ülkemizde hemen her devlet hastanesinde yapılmakla birlikte estetik kaygılarla yapılan ameliyatlarda doktor ve hastane seçimi görece daha fazla önem taşır. Hasta beklentilerine en iyi cevabı alabilmek için en doğru doktoru ve hastaneyi seçmeye özen göstermelidir.

İstanbul’da bulunan gerek kamu hastaneleri gerekse özel hastaneler ve estetik cerrahi merkezleri alanında ön plana çıkmış pek çok doktora ev sahipliği yapmakla birlikte, ameliyatın gerektiği donanıma sahip olmak konusunda da avantajlıdır. Bu nedenle İstanbul burun estetiğinde ön plana çıkmış kentlerimizdendir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı masrafları devlet tarafından karşılanmadığı için hasta gerekli masrafları üstlenmek durumundadır. Bu masrafların bir kısmı sabit ücretler olmakla birlikte bir kısmı seçtiğiniz hastaneye ya da doktora göre değişecektir. Bu noktada bütçenize uygun en iyi doktoru, hastaneyi ve doğru tedavi yöntemini belirlemek önem taşır.

Burun estetiğinin ameliyat fiyatları her tedavi yönteminde olduğu gibi her doktor için de farklı olabilir. Bu nedenle doktorunuzla görüşüp, tedavi yöntemini belirledikten sonra fiyat bilgisi almanız en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde diğer kaynaklardan edindiğiniz bilgiler büyük oranda yanıltıcı olacaktır.

Ayrıca burun estetiği olan kişilerin çoğunda gençleşme hissiyatı oluşuyor. Ve dolayısıyla bu ameliyatlar sonrasında gelen hissiyat nedeni ile kişiler daha özgüvenli bir hale geliyor.

Göğüs Estetiği İstanbul

Göğüs estetiği ameliyatı ya da diğer bir adıyla meme estetiği her yaştan kadın ve nadiren erkeğin memede bulunan şekil bozuklukları ya da tatmin etmeyen estetik görüntü nedeniyle (leke gibi) başvurduğu bir cerrahi yöntemdir. Meme estetiği ameliyatları başlıca meme büyütme, küçültme, dikleştirme, onarma ve erkeklerde jinekomasti olarak beş gruba ayrılır.

Meme Büyütme ameliyatı; bilimsel adıyla augmentation mammoplasty, memenin dolgunluğunun arttırılarak genel vücut hatlarıyla orantılı hale getirilmesi amacıyla yapılır. Ameliyat hastanın beklentileri ve doktorun tavsiyesi üzerine hastanın kendi dokusu kullanılarak ya da protez kullanılarak gerçekleştirilir.

Protez meme estetiğinde yaygın olarak tercih edilen ve kalıcı bir yöntemdir. Protezler; tuzlu su, silikon jel, yağ ya da serum içeren dışında silikon bir kılıf bulunan maddelerdir. Meme protezleri içerisinde en çok tercih edilen silikon jel protezlerdir. Protezin şekli hastanın beklentisine göre farklılaşır. Bu nedenle hasta beklentilerine uygun şekil ve büyüklükte protezi bulma imkanına sahiptir. Meme protezi hastanın tercihi ve doktorun tavsiyesi üzerine memede bulunan kas dokusunun altına ya da üstüne yerleştirilebilir. Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları doktorla görüşülerek tedavi planlanmalıdır.

Hastanın kendi dokusu kullanılarak gerçekleştirilen meme estetiği operasyonları ise hastanın karın ya da kalçasından alınan yağın memeye enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Ancak bu yöntem yalnızca meme büyütme operasyonu için etkilidir. Memede sarkma ya da ciddi onarım problemleri olan hastalar için uygun bir yöntem değildir.

Meme büyütme operasyonu; genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilmekle birlikte hastanın isteğine göre genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Operasyon süresi genellikle 1 saati aşmaz. İşlem daha önce planlanan biçimde meme başından, memenin altında bulunan kıvrık kısımdan ya da nadiren karından açılan bir kesi aracılığıyla protezin yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Üç kesi de iz bırakmakla birlikte bu izlerin minimum seviyede tutulmasına çabalanır.

Operasyon sonrası hasta aynı gün evine dönebilmekle beraber bir gün hastanede tutulabilir. İlk günlerde memelerde hafif bir ağrı ve yanma hissi oluşacağı için ağrı kesiciye başlanır. Hastanın günlük hayatına dönmesi yalnızca birkaç gün almakla birlikte 6 ay süreyle yoğun tempolu egzersizler yapmaktan ve ağırlık kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası sağlıklı ve protein ağırlıklı beslenmek iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Protein ağırlıklı besinler; et, süt ve süt ürünleri, brokoli, Brüksel lahanası vb. besinlerdir.

Meme protezi kullanan kadınlar hamilelik sonrası bebeklerini emzirebilir.

Meme Küçültme; bilimsel adıyla reduction mammoplasty, memesi vücut hatlarıyla orantısız biçimde büyük olan ve bu durumdan kaynaklı estetik kaygılar barındıran hastaların başvurduğu bir cerrahi yöntemdir. Aynı zamanda çok büyük göğüsler hastanın fiziksel aktivitelerini kısıtlayabilmekte, sırt ve boyun ağrılarına sebep olabilmekte, kas dokusunun memeyi taşımakta yetersiz kalması nedeniyle memede sarkma ve buna bağlı olarak meme altında tahriş ve meme derisinde çatlaklar oluşabilmektedir. Bu gibi fiziksel sorunların yanında hasta sadece estetik kaygılarla da operasyona başvurabilir.

Meme küçültme operasyonu liposuction ile gerçekleştirilebileceği gibi genellikle cerrahi yöntemler tercih edilir. Liposuction meme büyüklüğü çok fazla olmayan ve beraberinde sarkma, çatlak vb. problemler görülmeyen hastalarda tercih edilir.

Meme küçültme operasyonu genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilmekle birlikte hastanın isteğine göre genel anestezi altında da yapılabilir. Operasyon meme başından, memenin altındaki kıvrık kısımdan ya da nadiren olmakla birlikte karından açılan bir kesi aracılığıyla memede bulunan yağ dokusuna ulaşılması suretiyle gerçekleştirilir.

Operasyon sonrası hastanın aynı gün evine ve günlük hayatına dönmesi mümkün olmakla birlikte bir süre meme fiziksel darbelere karşı korunmalı hasta ağır egzersizler yapmaktan kaçınmalıdır. Operasyon sonrası sporcu sütyeni kullanılarak memenin sarkması engellenir ve düzenli kontrollerle meme olası bir komplikasyon riskine karşı gözlem altında tutulur. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine dikkat etmeniz önem taşır. Memenin son halini alması iki ayı bulacaktır bu nedenle sonucu görmek için acele etmemekte fayda vardır.

Meme onarımı; meme kanseri ya da benzeri bir problem nedeniyle memelerinin biri ya da ikisi de birden alınmış ya da memesinde ciddi deformasyonlar oluşmuş hastalarda tercih edilen bir yöntemdir. Hastanın isteğine göre meme büyüklüğü, şekli ve tedavi yöntemi belirlenerek operasyon gerçekleştirilir.

Jinekomasti; erkeklerde genellikle hormonal nedenlerle büyüyen memelerin küçültülmesi işlemidir. Operasyon liposuction yöntemiyle ya da cerrahi müdahale ile gerçekleştirilebilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon 1 ila 2 saat sürer. Ameliyat sonrası aynı gün evine dönen hasta hafif bir ağrı hissedebileceği için ağrı kesiciye başlanır. Hasta bir süre ağır egzersizler yapmaktan kaçınmalıdır.

Meme estetiği ameliyatı ister protez ister yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılsın mutlaka yeterli donanıma sahip bir hastanede ve alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde komplikasyonlarla karşılaşılabilir ve protezin çıkarılması gerekebilir. Ülkemizde meme operasyonu gerçekleştirilen pek çok kamu hastanesi, özel hastane ve estetik cerrahi merkezi olmakla birlikte İstanbul bu merkezler arasında en gözde olanıdır. Bu durumda alanında uzman pek çok doktora ev sahipliği yapmasının yanında zengin donanımı da etkilidir.

Ayrıca yaşın ilerlemesi ile birlikte (aging) insanlar göğüs estetiğine ihtiyaç duyabiliyorlar. Aging sürecinde yapılacak olan göğüs estetiği ameliyatı kişileri oldukça tatmin ediyor.

Göğüs Estetiği Fiyatları

Göğüs estetiği fiyatları memede bulunan deformasyon, şekil bozukluğu ya da asimetrinin boyutuna, buna uygun olarak seçilen tedavi yöntemine, eğer protez kullanılacaksa protezin çeşidine ve doktor tercihinize göre değişir. Bu nedenle hasta doktoru ile görüşerek tedavi planını belirlemeli ve buna göre fiyat bilgisi almalıdır. Diğer estetik operasyonlar gibi meme estetiği de devlet tarafından desteklenmemekte ve hastalar kendi imkanları ile operasyonu finanse etmektedir. Gençleşme konusunda oldukça etkisi olan bu operasyonun fiyatı ile faydası oldukça birbirini karşılıyor.

Yüz Germe Estetiği İstanbul

Yüz germe estetiği yaşa bağlı olarak göz çevresi, yanaklarda ve boyunda bulunan sarkma ve yağlanma problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlar. Operasyon beraberinde dolgu maddeleri kullanılarak yüzün çöken kısımlarının onarılması ve botox ile kaşların kaldırması suretiyle desteklenerek daha genç bir görüntü elde edilebilir.

Yüz germe operasyonu genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2 saat sürer. Açılan kesiler saç çizgisinin başlangıcından ya da çene altından yapıldığı ve çok küçük olduğu için herhangi bir iz kalmasına neden olmaz. Operasyon sonrası hasta aynı gün eve çıkabileceği gibi bir gün kontrol altında tutulabilir.

Ameliyat sonrası yüzde morluk ve şişlikler görülecektir ve bu süreçte hastaya boyunluk kullanması önerilir. 2 ila 3 sonra pansumana çağrılan hastanın bir hafta sonra dikişleri alınır. Dikişlerin alınmasından sonra hasta doktoruna da danışarak saçlarını yıkmaya ya da makyaj yapmaya başlayabilir.

Operasyonu takip eden iki haftada şişlikler büyük ölçüde azalacak ve birinci aydan itibaren ortadan kalkmış olacaktır. Hastanın bu aşamada işine ya da egzersiz yapmaya dönmesinde bir sakınca yoktur ancak özellikle operasyon yaz aylarında yapıldıysa doğrudan güneş ışığından sakınılmalıdır. Aksi halde yüzde güneş lekeleri oluşabilir.

Hasta ameliyat sonrası özellikle ilk haftalarda sağlıklı ve protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermeli, sigara ve alkol kullanımı azaltılmalıdır. Yüz germe işleminin etkisi uzun vadede hastanın beslenme alışkanlıkları, sigara alkol kullanımı gibi etkenlerin yanında, genetik yatkınlıklar, hastalıklar gibi içinde bulunulan öznel koşullara göre şekillenecektir. Ameliyatın olumlu etkileri 7 seneye kadar görülmeye devam eder.

Ülkemizde yüz germe estetiği alanında ön plana çıkmış pek çok merkez olmakla birlikte bu merkezler arasında en çok ön plana çıkan İstanbul’dur.

Yüz Germe Estetiği Fiyatları

Yüz germe estetiğinin (botox) fiyatları cildin durumu, hastanın beklentileri ve kombine yapılacak müdahalelere ve bu müdahaleler için kullanılan tekniğe göre değişir. Bu nedenle doktorunuzla görüşerek şikayetlerinizi ve beklentilerinizi açık bir şekilde ifade etmeli ve buna göre bir tedavi planı çıkararak fiyat bilgisi edinmelisiniz. Aksi halde edindiğiniz bilgiler yanıltıcı olacaktır.

Yüz gerdirme operasyonu gençleşme konusunda ön etkili operasyonlardan biridir.

Genital Estetik İstanbul

Pek çok insan estetik kaygılarla burun estetiğinden, meme büyütmeye, saç ektirmekten, dudak dolgunlaştırmaya kadar farklı tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Ancak her ne kadar yaygın bilgi sahibi olunanlar bunlar olsa da pek çok kadın pek de göz önünde bulunmamakla birlikte kendisinde estetik kaygılar yaratan genital problemlerin çözümü için tedavi yöntemlerine başvuruyor. Genital estetik operasyonlar; vajinanın iç ve dış dudağında bulunan deformasyonların onarımı, vajinanın daraltılması, G noktasının büyültülmesi, genital bölge beyazlatma, kızlık zarı onarımı gibi pek çok farklı dallara ayrılır.

Bunlardan iç ve dış dudaklarda bulunan şekil bozukluklarının onarılması yani Labioplasti; özellikle iç dudaklarda sarkma bulunması durumunda tercih edilen bir operasyondur. Bu sarkmalar hormonal nedenlerle , gebelik sonucu ya da cinsel ilişki sonucu ortaya çıkabilir. Bu durum hastada estetik kaygılara neden olmasının yanında vajinal enfeksiyonlara ve cinsel ilişki sırasında ağrıya yol açar.

Vajinal estetik operasyonu lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve ortalama yarım saat sürer. İç dudaklarla bulunan sarkmalar cerrahi müdahale ile onarılır. Ameliyat sonrası hasta aynı gün evine dönebilmekle beraber bir hafta dinlenmesinde fayda vardır. Cinsel ilişki içinse 1 ay beklemek gerekir.

Labioplasti, ergenlik dönemini atlatmış dolayısıyla vajinal gelişimini tamamlamış her kadın için uygundur. Bekarete zarar vermediği için bakire kadınlar da gönül rahatlığıyla labioplasti olabilir.

Vajinal estetik operasyonları arasında en sık gerçekleştirilen bir diğer operasyon ise vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatıdır.

Vajinoplasti cinsel ilişki ve doğum nedeniyle vajen kaslarının zayıflaması sonucu vajinanın genişlemesi durumunda tercih edilir. Operasyonun başlıca amacı kasların gerginliğinin artırılması suretiyle kadın ve erkeğin cinsel ilişki sırasında alacağı hazzı artırmaktır. Operasyon lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ortalama yarım saat sürer. Aynı operasyonda vajinada bulunan şekil bozuklukları ve deformasyonlar da onarılabilir.

Heminoplasti; evlilik öncesi kızlık zarını çeşitli nedenlerle kaybetmiş ve bu nedenle kaygı duyan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kızlık zarının dikilmesinin farklı yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler kalıcı ya da kısa vadeli olabilir.

Geçici yöntem kızlık zarından kalan parçaların dikilmek suretiyle birleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu yöntem ortalama bir hafta içerisinde etkisini kaybetmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise vajinanın iç yüzeyinden, flep yani doku alınması ve bu dokunun vajina duvarlarına dikilmesi suretiyle yapılır. Daha kesin bir sonuç için iki ayrı tabaka oluşturulabilir. Bu yöntemde kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltılabilir.

Operasyon lokal anestezi altında yapılıp ortalama yarım saat sürer. Hasta aynı gün evine dönebilmekle birlikte ilk 2 gün hafif bir ağrı duyabilir bu nedenle ağrı kesici alınır. Ameliyat sonrası 20 gün süreyle hafif bir sızıntı olabilir. Hasta bu süreçte yoğun egzersizler yapmaktan kaçınmalıdır.

Genital estetik ülkemizde pek çok kamu hastanesi özel hastane ve estetik cerrahi merkezinde yapılabilmekle birlikte İstanbul bu merkezler arasında ön plana çıkmıştır.

Genital Estetik Fiyatlar

Genital estetik fiyatları tercih ettiğiniz hastaneye, doktora, şikayetinizin çeşidi ve boyutuna ve buna bağlı olarak planlanan tedavi yöntemine göre değişir. Doğru ve detaylı fiyat bilgisi için doktorunuza danışınız.

Saç Ekim Estetiği İstanbul

Saç dökülmesi gerek kadınlar gerekse erkelerde genetik yatkınlıklar, hormonal etkenler ve stres, sigara ve alkol kullanımı, kronik hastalıklar gibi çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir problemdir. Genellikle yaşla beraber ortaya çıkmakla birlikte bazı cilt hastalıkları ve diğer çevresel etkenler nedeniyle erken yaşlarda da görülebilir. Bu durum özgüven kaybına yol açarak hastalarda estetik kaygılar yaratmaktadır.

Saç dökülmesi problemleri cerrahi ve ya cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi edilebilir. Cerrahi olmayan yöntemler ilaç tedavisi ve mezoterapidir. Mezoterapi saç derisi altında enjeksiyon yoluyla ilaç verilerek saç hücrelerinin uyarılmasıdır. Uyarılan hücreler yeniden saç üretmeye başlar ve saç dökülmesi problemleri sona ere. Ancak bu yöntemler genellikle saç dökülmesi problemi yaşamakla birlikte saçlarını bölgesel olarak ya da tamamen kaybetmiş hastalar için uygun değildir. Kellik durumunda hastalar saç ekimi yöntemine başvurmalıdır.

Saç ekimi öncesinde farklı açılardan çekilen fotoğraflar üzerinde çalışılarak ekimin yapılacağı bölge tespit edilir. Operasyon, kulak çizginin altında kalan kısımdan alınan saç köklerinin özel bir sıvıda bekletilmek suretiyle ekime hazırlanması ve daha sonra bu saçların sorunlu bölgeye ekilmesi sureti ile yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem 6 ila 8 saat arası sürer. Hasta operasyon sonrası aynı gün evine döner. Ameliyat sonrası herhangi bir ağrı ya da acı hissi ortaya çıkmamakla birlikte işlem yapılan bölgede kabuklanma oluşur. 10 gün süreyle kabuklar dökülür.

Operasyon sonrası saçların son halini alması 6 ayı bulabilir. Bu süreçte hasta kendisine verilen talimatları özenle yerine getirmelidir.

Saç Ekimi Estetiği Fiyatları

Saç ekimi fiyatları işlemin yapılacağı alanın büyüklüğüne ve hastane, doktor seçiminize göre değişir. Doğru ve detaylı fiyat bilgisi için hasta doktoru ile görüşerek tedavi planını çıkarmalı ve buna göre fiyat bilgisi almalıdır. Aksi halde diğer kaynaklardan edineceğiniz bilgiler yanıltıcı olacaktır.

Cilt Bakımı Estetiği İstanbul

Cilt bakımı, cildin sağlıklı ve genç kalması için ihmal edilmesi gereken bir işlemdir. Aksi halde nemini ve elastikiyetini kaybeden cilt yaşa, sigara ve alkol kullanımı ve kronik hastalıklar gibi diğer çevresel faktörlere yenik düşerek yaşlanacaktır. Cilt bakımı; cilde kaybettiği nemin ve elastikiyetin kazandırılması, kırışıklık görünümünün azaltılması, akne ve siyah noktaların giderilmesi, gözenek problemlerinin çözümü ve lekelerin giderilmesi gibi pek çok farklı nedenle yapılır.

Cilt bakımında en önemli nokta cildin yağdan ve kirden arındırılarak doğal olarak nemimin geri kazandırılmasıdır. Nemini koruyan temiz bir ciltte akne, siyah nokta, gözenek ve benzeri problemleri görülmeyeceği gibi kırışıklık ve sarkma problemleri de daha geç yaşlarda ortaya çıkar. Bununla beraber işlem öncesi cilt tipinin tespit edilmesi ve buna uygun bakım planı çizilmesi hayati önem taşır. Aksi halde cilt tipinize uygun olmayan bir bakım cildinizin kuruyarak pul pul dökülmesine ya da yağlanarak sivilce, siyah nokta vb. problemlerinin artmasına neden olabilir. Üstelik yanlış tedavi yaşlanmanın etkilerini de artırır.

Bu nedenle cilt bakımı mutlaka alanında uzman bir sağlık çalışanı tarafından donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmelidir. İstanbul’da cilt bakımında ön plana çıkmış pek çok özel hastane ve estetik cerrahi merkezi bulunması şehri cazibe merkezi haline getirmektedir.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı işlemleri akne tedavisinde kırışıklık görünümünün azaltılmasına kadar çok farklı işlemleri barındırdığı için, öncelikle doktorunuzla görüşerek detaylı bir tedavi planı çıkarmanızda fayda vardır. Bu aşama alacağınız fiyat bilgisi daha doğru olacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki düzenli bakımlarla porselen gibi kusursuz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak sanıldığı kadar pahalı değildir.

İstanbul Estetik Diş Merkezleri

Diş bakımı sağlık için son derece önem taşımakla birlikte güzel bir gülüşün de ayrılmaz parçasıdır. Bu nedenle pek çok insan sağlıklı dişlere sahip olsun olması estetik diş tedavilerine başvurmaktadır.

Dişe estetik bir müdahale yapılmadan önce bütün dişlerin sağlıklı ve tam olunduğundan emin olunur. Çürük diş bulunması durumunda öncelikle diş kökünün sağlamlığı denetlenir. Eğer diş kökü sağlamsa kanal tedavisi uygulanarak diş dolgusu yapılır. Eğer diş kökleri sağlam değilse diş çekilerek yerine protez konulur. Protez uygulaması köprü ya da implant ile gerçekleştirilebilir. Köprü, protezin dişin iki yanında bulunan sağlam dişlere tutturulması suretiyle yapılır.

İmpalant ise çekilen dişin yerine birebir aynı bir implant koyulması suretiyle gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem başarılı sonuçlar vermekle birlikte ameliyat sonrası ağrılı bir sürece neden olur ve enfeksiyon riski barındırır.

Bu işlemler sonrası dişleri tam ve sağlıklı olan hastaya talebi doğrultusunda dişlerin estetik görünümünü desteklemek amacıyla diş teli uygulanabilir, diş beyazlatması işlemi yapılabilir ya da daha küçük müdahalelerle dişlerde bulunan asimetri ve ya kırıklar tedavi edilebilir.

Diş teli uygulaması dişlerde çarpıklık ve asimetri bulunması durumunda tercih edilir. Diş tellerinin uygulanması işlemi dişlerin üzerine tellerin yapıştırılması suretiyle gerçekleştirilir. Diş telleri dişlerde bulunan çarpıklığın şiddetine ve kemik gelişimine bağlı olarak farklı sürelerde kullanılmakla birlikte bu süre 2 yıla kadar uzayabilir.

Hasta diş teli kullandığı sürece tellerin bakımına ve temizliğine son derece özen göstermeli, kontrollerini aksatmamalıdır. Ayrıca fındık, ceviz gibi kabuklu yemişlerin diş ile kırılmasından kaçınılmalıdır.

Diş beyazlatma işlemleri ise ilaçla beyazlatma ve törpüleme şeklinde gerçekleştirilir. Her iki işleminde çok sık yapılması mine tabasına zarar vererek dişlerde çürüklere davetiye çıkarabilir ve dişlerin incelmesine bağlı olarak kırılmasına ve hassasiyete yol açabilir. Bu nedenle diş bakımın aksatılmaması son derece önem taşır.

Bunlara ek olarak kullanılmaması nedeni ile körelmiş ya da diğer dişlerle orantısız biçimde uzun ya da sivri olan dişlerin törpülenmesi suretiyle de dişte bulunan küçük kusurla onarılabilir.

Sağlığı tehdit eden bir problem ya da estetik kaygılarla başvurulması fark etmeksizin dişe yapılacak bütün müdahaleler mutlaka bir diş hekimi tarafından steril ve gerekli donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Aksi halde kaybedilen dişlerin telafisi mümkün olmayacağı gibi uygulanacak tedaviler de ağrılı ve masraflı olacaktır.

Epilasyon Estetiği İstanbul

İstenmeyen tüyler her ne kadar yaz aylarında daha çok ön plana çıksa da yılın her dönemi özellikle kadınları lazerle epilasyon yöntemlerine başvurmaya itiyor. Kadınların lazer epilasyonu tercih etmesinde; ağda ve epilasyonun acı vermesi ve çok zaman alması, alınan tüylerin kısa sürede tekrar çıkması ve hamilelik ya da yaşlılık gibi nedenler yer alıyor.

Lazer epilasyon uygulanan bölgede tüy köklerinin yok edilmesi suretiyle kalıcı olarak istenmeyen tüy probleminin çözümünü sağlar. İşlem uygulanan bölgeye ve tüylerin kalınlığına, sıklığına göre 4 ila 12 seans sürer. Her bir seans ortalama 20 dakika alır. Uygulama sırasında çok hafif bir acı hissedilebilmekle birlikte soğuk uygulama ya da anestezik kremler aracılığıyla acı hissi ortadan kaldırılabilir.

Her iki seans arasında bir kontrol seansı yapılır ve lazer epilasyon yaptıran kişi uygulamaya başladığı günden itibaren tüylerini herhangi bir yöntem ile almamalıdır. Tüyler zamanla incelecek ve sertleşecek, yok olacaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazerle epilasyon seans süreleri ve toplamda kaç seans süreceği uygulama yapılan alanın büyüklüğüne ve tüylerin kalınlığı, sıklığına bağlı olarak değişir. Bunun yanında tercih edilen estetik cerrahi merkezi de fiyat konusunda belirleyicidir. Bu nedenle detaylı bir fiyat bilgisi almak için lazer epilasyon yaptırmayı düşündüğünüz merkezle görüşmekte fayda vardır.

Bu noktada önemli olan fiyatı uygun tutmak için kuaför, güzellik merkezi gibi alanında uzman olduğuna güvenmediğiniz yerleri tercih etmekten kaçınmak ve bir estetik cerrahi merkezine başvurmaktır. Aksi halde alacağınız sonuçlar sizi tatmin etmeyeceği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmanız söz konusudur.

İncelme ve Sıkılaşma Ameliyatı

İncelme ameliyatları, estetik cerrahi alanına girmektedir. Uzman doktorlar tarafından yapılacak olan detaylı bir analiz sonucunda kişinin hangi bölgesine ne kadar müdahale edileceği belirlenir. Selülit, göbek, basen gibi kısımlar incelme isteği ile gelen kişilerin başlıca operasyon talep ettikleri bölgelerdir. Selülit gibi, fazla kilo gibi sorunlar kişinin kendi uygulayacağı ameliyatsız yöntemler ile çözümlenebilse de, bu durum ilerleyen süreçlerde bir hastalığa dönüşür ve ancak ameliyatlar sonucunda düzeltilebilir.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Estetik

  • Estetik

    Ünlü Estetik Doktorları

    By

    Ünlü Estetik Doktorları Ülkemizde estetik konuları son dönemde ciddi manada gelişim göstermiştir. Bilindiği üzere her insan...

Advertisement MVP Ad

En Çok Okunanlar

Advertisement MVP Ad
To Top