Connect with us

Ünlü Estetik Doktorları

Estetik

Ünlü Estetik Doktorları

Ünlü Estetik Doktorları

Ülkemizde estetik konuları son dönemde ciddi manada gelişim göstermiştir. Bilindiği üzere her insan farklı özelliklerde yaratılmaktadır. Zaman zaman estetik olarak beğenmediğimiz yerleri değiştirmek isteriz. Bu durum ayrıca zorunlu olarak sağlık sorunu nedeniyle de yapılabilmektedir. Türkiye’de yapılan operasyonlardan bahsedecek olursak; göz çevresi estetiği, liposuction, vaser liposuction, meme büyütme, yüze dolgu estetiği, burun estetiği, karın germe ameliyatı, meme dikleştirme, yüz gerdirme, ortognatik cerrahi, prp gençleştirme yöntemleri, abdominoplasti karın germe ameliyatı, kulak estetiği, deforma olan ciltler için rekonstrüktif cerrahi, kalça büyütme ve meme küçültme gibi işlemler sıkça kullanılmaktadır. Dünyada ise en çok estetik cerrahı olan dokuzuncu ülke Türkiye’dir. Her ne kadar sıralamanın çok altında gibi görünse de üstteki ülkeler ile arasında çok bir fark bulunmamaktadır.

Ünlü Estetik Doktorları (Cerrahları)

Hemen hemen her cerrahi müdahalede risk bulunmaktadır. Bu riskler estetik ameliyatlarında biraz daha az olurken, müdahalenin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Hal böyle olunca da insanlar kendilerini ünlü cerrahların kollarına teslim etmek istemektedir. Estetik ameliyatının riskleri az olsa da tecrübesiz kişiler tarafından yapılması halinde bazı olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Sizler de ülkemizde bulunan en ünlü estetik doktorları hakkında incelemelerde bulunabilir ve tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

Ünlü Burun Estetik Doktorları

Dünya çapında analizler baz alındığında ise en çok yaptırılanlar arasında burun estetiğinin yer aldığı açıklanmıştır. Bilindiği üzere bir yüzün şeklini oluşturan ve şıklığı tamamlayan detaylar arasında burnun önemi aşırı derece fazladır. Hal böyle olunca da burun estetiği için tecrübeli doktorlar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çünkü burun estetiği profesyonellik isteyen bir işlemdir. Yanlış bir cerrahi müdahalenin yapılması halinde ortaya daha şekilsiz bir burun çıkabilmekte ve sağlık sorunları da oluşmaktadır. Bu ameliyat sayesinde burun ucu ile dudak arasındaki açı değiştirilmekte ve şekilsiz olan kemikler düzeltilmektedir.

Ünlülerin Estetik Cerrahları Kimlerdir?

Ülkemizde bulunan ünlülerin hayatına bakıldığında hemen hemen hepsi estetik cerrahiye başvurmuştur. Onlar için güzel olmak, vücutlarının orantılı ve yüz şekillerinin düzgün olması önemlidir. Sıkça cerrahi müdahaleler kullanılmakta ve bu şekilde düzeltmeler yapılmaktadır. Milyonların karşısına çıkan ünlüler için kısa süre içerisinde işlemin tamamlanması ve herhangi bir sorun çıkmaması gerekir. Bu yüzden de tecrübeli ve işinde profesyonel doktorlar ile çalışmaktadırlar.

Ünlü Estetik Cerrahlar İstanbul

Türkiye’nin en fazla nüfusunun bulunduğu yer İstanbul olunca haliyle cerrahi operasyonlar da sıkça yapılmaktadır. Özellikle vatandaşlar İstanbul’da bulunan estetik cerrahiler hakkında araştırmalarda bulunmaktadır. Ayrıca büyükşehir olması nedeniyle İstanbul’daki hastaneler de çok daha donanımlı ve teknolojik açıdan gelişmiş olmaktadır. Şehir dışında bulunan ve estetik yaptırmak isteyen vatandaşlar da yine İstanbul’a gelmektedir. Dünyanın en deneyimli doktorlarını da İstanbul’un kaliteli hastanelerinde bulmanız mümkündür. Kurumsal açıdan da daima hastaların hakları korunmakta ve onlara kaliteli hizmet verilmesi amaçlanmaktadır.

Ünlü Estetik Cerrahlar Ankara

Nüfus açısından İstanbul’dan sonra gelen Ankara, başkent olması nedeniyle de oldukça gelişmiştir. İstanbul’da olduğu gibi Ankara’da da burun estetiği, karın germe, yüz germe, liposuction, meme dolgusu, dudak dolgunlaştırma, plastik cerrahi, yağ aldırma, göz kapağı estetiği, botox, revizyon ve göğüs dikleştirme gibi işlemler uygulanmaktadır. Ayrıca birçok ünlü de yine Ankara civarında bulunan hastanelerdeki doktorlara kendilerini emanet etmektedirler.

En İyi Estetik Cerrahlar Hakkında Bilgi

Her insan sağlığı açısından en iyi estetik cerrah ile çalışmak ister. Peki, bir cerrahın işinde uzman ve alanında en iyisi olduğunu nasıl anlarız. Bunu direkt olarak anlamamız mümkün değildir. Ancak aşağıdaki detaylar bu konuda belirleyici olabilmektedir;

-Doktorunuzun yaşına bakmanız gerekmektedir. Genç doktorlar bu konuda biraz daha acemi olmaktadır.

-Daha önce yaptığı ameliyatlar, onun referansı haline gelmektedir. Bu yüzden ameliyat geçmişine bakmalı ve sağladığı başarı oranına dikkat etmelisiniz. Varsa canlı ameliyatlarını izlemeniz de iyi olabilmektedir.

-Ameliyat öncesinde doktorun tecrübesi oldukça önemlidir. Bu yüzden ciddi ameliyatlarda alanında uzman doktorlar tercih edilmektedir. Sizler de doktorun tecrübesine ve alanını incelemelisiniz.

Yukarıdaki detaylara dikkat etmeniz halinde bulunduğunuz şehirdeki ya da Türkiye’deki en iyi estetik cerrahlara ulaşabilirsiniz.

En İyi Estetik Cerrahlar Ankara

Her şehirde farklı hastaneler, doktorlar ve imkanlar bulunmaktadır. Bu yüzden tam olarak en iyi estetik cerrahları bulmamız mümkün değildir. Ancak ilk olarak incelemeniz gereken detay, bölgenin en iyi hastanesinin hangisi olduğudur. Daha sonra yukarıdaki kriterleri de dikkate alarak, hastanede bulunan doktorların geçmişini, tecrübesini ve yaptığı ameliyatları inceleyebilirsiniz. Bu detaylar sayesinde Ankara’daki en iyi estetik cerrahlara ulaşmanız mümkündür.

En İyi Estetik Cerrahlar İstanbul

Metropol haline gelmesi nedeniyle İstanbul’da da çok sayıda tecrübeli cerrahlar bulunmaktadır. Ameliyatlar için belirlenen en iyi cerrahlar genellikle profesör ve bu işte uzman olmaktadır. Ancak ameliyatsız müdahaleler için profesör olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Çünkü bu işlemleri yapmak diğerlerine göre daha kolaydır. Sizler de İstanbul ve çevresindeki hastaneler hakkında araştırmalar yapabilir, bulunan teknolojileri inceleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce ameliyat olan hastalar büyük bir referans olarak gösterilmektedir. Hastalar ile internet üzerinden iletişime geçebilir, fikirlerini alabilirsiniz.

En İyi Estetik Cerrahlar İzmir

Türkiye’nin en büyük iki ilinden bahsetmişken, Ege Bölgesi’nin en büyük nüfusa sahip şehirlerinden birisi olan İzmir’deki doktorlardan da bahsetmemiz iyi olacaktır. Açıklanan rakamlara bakıldığında ise genellikle ünlülerin doktorlarının İzmir’de olduğu görülmektedir. Bunun sebebi ise hastanelerde ve muayenehanelerde çağdaş, yenilikçi teknolojilerin kullanılmasıdır. İzmir’deki doktorların da tecrübeli olması şehrin tercih edilmesinde önemli bir etken olarak gösterilmektedir.

En İyi Estetik Diş Doktorları

İnsanlar genellikle dişlerinin şekillerinden ve ağız yapısından memnun olmamaktadır. Dünyada en çok şekil bozukluklarının yaşandığı kısımlar arasında dişler ve ağızımız yer almaktadır. Bu durum birçok etkenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Her ne kadar dişlere yapılan müdahaleler basit gibi görünse de zaman zaman ciddi cerrahi müdahaleler gerekebilmektedir. Sizlerin de bu tür şikayetleri var ise mutlaka en iyi estetik diş doktorları ile iletişime geçmelisiniz. Beslenmenin ilk aşaması ağızdan oluşmaktadır. Bu yüzden ağız yapınızın tam olarak düzeltilmemesi ve diş estetiğinin yapılmaması halinde, vücudunuz olumsuz manada etkilenebilmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde birbirinden kaliteli diş doktorları bulunmaktadır. Sizler de şehrin durumu, hastanelerde kullanılan teknoloji ve imkanları hakkında araştırmalar yapabilir, size en uygun estetik diş doktorunu seçebilirsiniz.

En İyi Göğüs Estetiği Doktorları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere başta Türkiye olmak üzere dünya üzerinde en çok yaptırılan operasyonlar arasında göğüs estetiği bulunmaktadır. Bir kadın için göğüs şekli oldukça önemlidir. Çünkü göğüsler kadınlığın ve şıklığın en büyük belirleyicisi olabilmektedir. Hal böyle olunca da kendinizi tecrübeli ve alanında uzman doktorlara emanet etmeniz iyi olacaktır. En iyi göğüs estetiği doktorları hakkında direkt olarak yorum yapmak mümkün değildir. Ancak daha önce yaptığı ameliyatlara, yaşına ve tecrübesine bakmanız halinde kısa süre içerisinde en iyi doktoru bulmanız mümkündür.

En İyi Estetik Merkezleri

Estetik işlemleri hastanenin bir bölümü olarak hizmet verirken, diğer yandan da estetik merkezleri olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu merkezler sadece estetik üzerine faaliyet göstermekte ve bu alanda uzmanlaşmaktadır. Ayrıca hastanelerdeki gibi sıra bekleme ya da kayıt işlemleri ile uzun uzun uğraşmanız gerekmemektedir. Estetik merkezleri özellikle devlet hastanelerine göre müşterileri ile çok daha fazla ilgilenmekte ve onları bekletmemektedir. Ayrıca doktorlar ile direkt iletişim kurduğunuz için de herhangi bir soru işareti kalmamaktadır. Hemen hemen her şehirde estetik merkezleri bulunmaktadır. Sizler de çevrenizde bulunan en iyi estetik merkezlerini, daha önce tedavi olanların yorumlarından yararlanarak bulabilirsiniz.

En İyi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları

Estetik ve plastik cerrahi birbirinden ayrılan iki farklı daldır. Estetik cerrahinin doğuşu plastik cerrahi ile olmuştur. İkisi arasındaki farktan da kısaca bahsedecek olursak; plastik cerrahi genellikle hayat kurtaran kısımlarda kullanılmaktadır. Estetik cerrahi içinse bu durum farklı olmakta ve isteğe bağlı olarak da gerçekleşebilmektedir. Ancak bu durum çok aşırı bir farklılık oluşturmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi olan bir doktor, iki işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Her bölgede ve hastanede farklı tecrübede doktorlar bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz detayları incelemeniz halinde en iyi estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına ulaşmanız mümkündür. Hastanenin sağladığı imkanları da asla göz ardı etmeyin.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Estetik

  • Estetik

    İstanbul Estetik

    By

    Estetik İstanbul İstanbul ülkemizde ve Avrupa’da estetik cerrahi alanında ön plana çıkmış kentlerdendir. Gerek Türkiye’den gerek...

Advertisement MVP Ad

En Çok Okunanlar

Advertisement MVP Ad
To Top